Семінар голів профспілкових комітетів НЗО

На базі районної бібліотеки відбувся семінар голів профспілкових комітетів навчальних закладів освіти району.
Тема заходу – «Роль і місце профспілкових організацій закладів освіти у реалізації соціально-економічного захисту працівників навчальних закладів освіти та посилення мотивації профспілкового членства».
Під час роботи семінару обговорювалися питання стану профспілкового руху України на сучасному етапі, його перспективи, проблеми та шляхи їх вирішення.
Голова районної організації профспілки працівників освіти Рябошапка Валентина Пилипівна акцентувала увагу голів профкомів на питаннях реформування освітнього законодавства, фінансуванні галузі, та ролі профспілкових організацій у зв’язку з цим.
Робота семінару включала обговорення аспектів проекту Закону України «Про загальну середню освіту» на сучасному етапі.
Начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Сидоренко Віта Григорівна проінформувала присутніх з питання стану підготовки закладів загальної середньої освіти району до роботи в умовах нової української школи, стану фінансового забезпечення закладів освіти, матеріального заохочення працівників галузі, організації підвезення учнів та педагогічних працівників, які проживають поза межами пішохідної доступності до навчальних закладів району.


Протягом семінару колеги ділилися своїм досвідом, визначали найбільш значні проблеми та шляхи їх подолання у справі захисту трудових та економічних прав освітян своїх закладів, а також перспектив профспілкового руху, впровадження нового закону «Про освіту», про складність укладання та виконання деяких положень колективних договорів.
Учасники семінару наголосили,що проведення такого семінару, на якому відбувається відвертий обмін думками між профспілковими лідерами корисний для кожного учасника, і є дієвим інструментом для розвитку профспілкових організацій.
Актуальні питання освітянського руху, сприяють забезпеченню ефективної співпраці профкомів з органами самоврядування і адміністраціями навчальних закладів.
Профспілкове навчання сприяє не тільки формуванню у членів профспілки активної громадянської позиції, а й практичних умінь кваліфіковано відстоювати права та інтереси спілчан.